זהר סאלי - 02.jpg

current exhibition.

6.1-5.2.22

קצה גבול החומר

זהר סאלי   *    בר גנץ

פתיחה: יום חמישי 6.1 בשעה 20:00

 

תערוכה זוגית של המעצבות זהר סאלי ובר גנץ המציגה תוצרי עבודה שנעשו במסגרת תוכנית הרזידנסי במחלקה לעיצוב תעשייתי. התוכנית פועלת מזה 4 שנים ומציעה לבוגרי המחלקה מקום להמשיך להעמיק ולחקור נושא אישי הקרוב לליבם. מטרת התוכנית היא לאפשר לתלמידים לעבוד בסדנאות ומעבדות המחלקה, להיעזר באנשי הסגל האקדמי והתפעולי כדי לפתח פרויקט ייעודי. המשתתפים בתוכנית נהנים מחופש פעולה במטרה לדמות כמה שיותר את היום שאחרי סיום הלימודים אך ללא הלחץ של הקמת עסק עצמאי. בכך שהבוגרים הלוקחים חלק בתוכנית עובדים בסדנאות המחלקה הם מהווים השראה ודוגמא לשאר הסטודנטים. תהליך הפיתוח חשוף וגלוי ולרוב מעורר עניין אצל הסטודנטים אשר לומדים באותם הסדנאות ופעמים רבות אף נעזרים במשתתפי הרזידנסי ולומדים מהם על תהליך העבודה.
כאשר יש להם תחומי עניין משיקים. המשתתפים בתוכנית מעורבים בפעילות המחלקה, משתתפים בהגשות ובימי עיון ומהווים חלק מהווי המחלקה.
בכך מאותת המחלקה לבוגריה שהם חשובים לה גם ביום שאחרי.

בר גנץ | Studio Bow


בר גנץ, בוגרת Hit המכון הטכנולוגי חולון, ‏במחלקה לעיצוב תעשייתי.
בפרויקט הגמר שלה חקרה טכניקה של כיפוף עץ באדים, והתמקצעה בה.
בשיטת כיפוף חדשנית ותלת ממדית יצרה קולקציה של פריטים להלבשת הבית וקיבלה מלגת רזידנסי בסדנה לעיצוב מוצר. שם, ובמשך כשנה, התמקדה בפיתוחו של כיפוף מורכב של ארבעה מוטות יחד, לכדי מוצר אחד‏.

הכיפוף המורכב מאפשר, בעזרת תבנית ייחודית שפיתחה בר, לכופף ארבעה מוטות יחד למעין פיתול שנפתח בשני קצותיו לרגליים יציבות וידיים חזקות.
בר מקפידה לא רק על האסתטיקה של המוצרים שלה אלא גם על הפונקציונליות שלהם, מתוך האמונה שהנכון והנחוץ יהיה גם יפה לעין. האסתטיקה של בר נקייה ומינימלית. הקסם שנוצר בעקבות הכיפוף מאתגר את התפיסה המקובלת של ''איך עץ יודע להתנהג ואיך הוא לא נשבר''. הקווים, אורגניים וזורמים, נותנים לעץ המעובד חיים חדשים ושימושיים ב‏חלל הבית. הם מחממים אותו, מסוגננים היטב, ונוכחותם מרשימה ומהנה לעין.

 

זהר סאלי | Zohara Design

זהר סאלי, בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי, המכון הטכנולוגי חולון.
עבודתה מתמקדת בשילוב טכניקות מעולמות תוכן שונים על מנת לייצר שפה צורנית חדשה וייחודית.

Holding Smoke, פרויקט שבמהלכו פותחה טכניקה חדשה לשילוב בין טקסטיל וקרמיקה, שמטרתה להעתיק תכונות של הטקסטיל אל הקרמיקה. טכניקה זו דרשה המצאה מחדש של מושגים בעולם הקרמיקה, זאת כדי לקבל את התלת מימדיות של הבד בצורה מלאה. מציאת הגבול הדק שבין ריסון הבד כך שיתאים ליציקות ועדיין יראה "חסר שליטה", באיזון עם קצה גבול היכולת של הקרמיקה, נתן ביטוי חדש ליכולות שלה. כחלק מהתהליך התבנית המשמשת ליצירה של האובייקטים נעלמת, ולכן כל אובייקט הוא One Piece, כלומר שאין שתי יצירות זהות.