בין קונטור לקוטור - מיכל מורלי - צילום רן ארדה-009.jpg

current exhibition.

18-27.11.2021

שבוע האיור 2021

בין קונטור לקוטור

מיכל מורלי

אוצרת: אילנה כרמלה לנר

פתיחה: יום שישי 19.11 בשעה 11:00

 

שעות פתיחה מיוחדות לשבוע האיור:

 שני- חמישי | 16:00-20:00  שישי-שבת | 11:00-16:00

*סיורים מודרכים יתקיימו בשעות פתיחת הגלריה*

 

ומאיירת האופנה מיכל מורלי מציגה בתערוכה זו איורים תלת מימדים שנוצרים בעיפרון, צבע וחוט מתכת על גווניו השונים. בעזרתם היא מאתגרת את עין הצופה בהתבוננות באיור הדו מימד הנצפה כתלת מימד. את התהליך המרתק החלה האמנית לפני כשנה וחצי כאשר רוב העבודות המוצגות יוצרו במיוחד עבור התערוכה.

כשאנחנו חושבים על איור אנחנו מצפים כצופים להתבונן באיור בדו מימד בשחור או בצבע. בתערוכה זו מיכל מפנה את עינינו לאיור שיוצר תחושה של תלת מימד. בטכניקה מרתקת שתחילתה עבודה בעיפרון ובצבע ויצירת הדמיית התלת מימד בעזרת אלמנט נוסף חוט מתכת לגווניו.

הסיפור בתערוכת איור זו המתקיימת במסגרת שבוע האיור הוא אפוא סיפורה של האומנית והמאיירת מיכל מורלי שבזמן הסגרים בקורונה, חיפשה תרפיה וביטוי לאהבתה לעיצוב, אופנה ואיור. מתוך צורך זה החלה לצייר ולאייר על בדיי קנבס עם אקריליק שחור ומכחול דק ופיסלה ע"ג האיור בעזרת חוט ברזל דק.

מיכל מורלי: "התוצאה היתה מפתיעה נוצר תלת מימד ע"ג דו מימד. נשאבתי לבגדי נוסטלגיה עם שאלה גדולה מדוע? אחרי עשר שנים שלא עסקתי בעיצוב אופנה, הבנתי שבמהותי אני מחוברת מאד לאופנה שהחל מגיל 6 כשהתיישבתי ליד מכונת תפירה "זינגר" של סבתי.

כבוגרת שנקר בעיצוב אופנה ציירתי בצורה מודעת הלבשה תחתונה ובגדי קוטור שהקשו על הנשימה. לאחר מחשבה הבנתי את החיבור האינטואיטיבי בין המצב אליו נקלעתי בתקופת הקורונה כשחוטי המתכת מבטאים את הסגר כסורגים מסביבי. מרווח האוויר שנוצר ע"י חוט המתכת באיור היה הביטוי לנשימה הנחוצה לי.״

מיכל מורלי מעצבת אופנה שעסקה במגוון תחומי העיצוב  ובעשר השנים האחרונות היא יוצרת אמנות, מטפלת ומלמדת בציור ואמנות.

 

אוצרת: אילנה כרמלי לנר

 צילום: רן ארדה